Reality depresses me. I need to find fantasy worlds and escape in them. - Noel Fielding

ideální učebna z pohledu učitelů

23. ledna 2014 v 14:26 | Nikola Marešová |  Autorčiny úvahy
Často se stavba a zařízení učeben zaměřuje hlavně na studenty a to je chyba. Studentům je povětšinou stejně jedno, kde se budou celý den nudit, sedět a zírat do prázdna, proto by se měli navrhnout i takové učebny, jenž by vyhovovaly učitelům a usnadňovaly jejich práci.

Učebna vůbec nemusí být větších rozměrů, poněvadž školním řádem je stejně zakázáno pobíhat po škole a případně ničit školní majetek, což by se jistě stalo, kdyby byla studentům dána přílišná volnost.

Okna na jedné straně učebny postačí střední velikosti, umístěná tak, aby poskytovala co možná nejnudnější výhled, aby se děti o hodinách nemohly moc rozptylovat a věnovaly se výkladu. Jako výzdoba vhodně poslouží obrazy slavných vědců, výtvarníků, spisovatelů a dalších, které budou vhodně rozvíjet dětskou mysl a usměrňovat ji na cestě za lepším zítřkem.

Student by se v takovéto třídě mohl cítit stísněně, proto obarvíme stěny na nějakou veselou barvu, například zelenou či modrou. Žáky posadíme do lavic menších rozměrů, na polstrované pohodlné židle. Tím se efektivně zabrání vyrušování v hodinách a hlavně věčnému poposedávání, jenž také negativně ovlivňuje výuku.

Dalším učitelovým pomocníčkem se stanou takzvané proti - opisovačky. Jedná se o velkou dřevěnou destičku, kterou si každý student při testu postaví po stranách lavice.

Celé učebně pak bude dominovat vyvýšené pódium, to umožní učiteli dobrý výhled na všechny své svěřence. Katedru z leštěného dřeva a velmi pohodlnou židli, zastíní už jen její vymoženosti. Skrytý kamerový systém, přenášející obraz přímo na profesorův notebook a odhalující výtržnosti jako : lepení žvýkaček na stoly, psaní taháků, domácích úkolů a především šikaně.
Vestavěný kávovar uspokojí všechny mlsné jazýčky a společně s masážními opěrkami na židli, uvolní do pohody i ty nejpřísnější a nejvynervovanější členy učitelského sboru.

Musíme však myslet i na starší profesory a profesorky a na jejich možná ne tak dobrý postoj k novým technologiím. Z tohoto důvodu třída zahrnuje jak tabuli interaktivní, tak i tabuli normální a k ní vysoký výběr mazacích hub.


Zavolejte ihned a k této utramoderní učebně dostanete i dárek zdarma!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama