Reality depresses me. I need to find fantasy worlds and escape in them. - Noel Fielding

Něco krátkého

26. prosince 2013 v 13:29 | NM |  Povídky
Temné ulice města ho vyzývaly ke zkoušce jeho nového vánočního dárku.
Na chodník bubnovaly kapky deště, vál mrazivý vítr a všechno působilo opravdu pochmurným dojmem. To se výtečně hodilo. Zabočil za roh a tam se ukryl za jednou popelnicí přetékající smrdutými odpadky.

Muž se rozloučil s kolegy z práce a po dlouhé a vyčerpávající směně konečně zamířil domů. Nad hlavou si rozevřel tmavěmodrý deštník a vesele si pobrukoval. Proč taky ne, byl pátek a on se těšil jak celý víkend stráví doma na gauči u televize. Šel rychlým sebejistým krokem a vůbec nebral na vědomí všechna ta nebezpečí, na které by mohl po tmě narazit, nebo která by mohla naopak narazit na něj.

"BAF!"

Zpoza jedné opravdu přeplněné nádoby na odpadky na něj vybaflo něco ohavného. Zděšeně se chytil za srdce a mírně zacouval dozadu. Tlumené světlo lampy ozářilo tvář jeho útočníka zpola zahalenou kápí. Byla to jen obyčejná karnevalová maska, nějaké blíže neidentifikovatelné obludy.

"Petře." řekl přísně a ostře se podíval na nyní smějícího se mladého muže. "Co tu děláš?"
Dotyčný si sundal masku a usmál se na svého otce. "Zrovna jsem přijel z Prahy a zašel jsem vás navštívit, byla tam jenom máma a říkala, že jsi ještě v práci. Tak mě napadlo, že ti půjdu naproti." zašklebil se. " Lek ses."

Otec se zamračil, ale neodpověděl. Popadl mladíka za ruku a táhl ho směrem k domovu. "To bylo vážně dětinské, co kdybys viděsil někoho jiného?" začal peskovat svého syna.
Ten však řekl jen : "Takže přiznáváš, že ses vyděsil?"
"Ne."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama