Reality depresses me. I need to find fantasy worlds and escape in them. - Noel Fielding

Poslední den

27. listopadu 2013 v 19:00 | NM
Ten den byl poslední den v týdnu a bohužel také posledním dnem vůbec.

Roman seděl na posteli a v rychlosti sepisoval seznam věcí, které ještě nestihl a chtěl by je stihnout předtím než umře. Tento rok už to prý bylo na sto procent jisté.

Roman doufal, že to bude alespoň nějakej pořádnej armagedon jako v televizi : obrovskej výbuch, spousta ohně, kusy planety rozprsknuté do vesmíru.

Budík hlásil tři hodiny ráno, čas vstávat a pořádně si užít poslední den svého života.

Usedl ke stolu, k snídani si namazal dva rohlíky s nutelou a před sebe postavil velký hrnek kakaa. Pustil si televizi a s nechutí zjistil, že na každém kanálu od teď až do hodiny zkázy - 23:00 - vysílaj křesťany. Nic zásadního proti nim neměl, ale tohle.... Pohledem, který mohl zabíjet se zadíval na starého chlápka v rouchu, jak káže, aby všichni na poslední chvíli očistili své duše. Máte poslední šanci nepropadnout peklu.
Roman netušil co proti peklu všichni měli, bylo tam teplo a osobně si myslel že musí být mnohem více zábavné.
Navíc měl závratě, hodně silné závratě, vážně nechtěl strávit celý svůj posmrtný život zvracením v nebi.

Pětadvacetiletý muž si pořádně loknul kakaa a pohlédl na svůj seznam. "Takže nejdříve.....". celou planetou se rozlehl hlasitý výbuch. Co pak to pro jednou nemohli určit správně?

Opravdu se to velmi podobalo konci světa, jak ho dávali v televizi. Ačkoli důvodem toho všeho nebyl meteorit, dokonce ani mimozemšťané či výbuch slunce .... Ne, to si jen zase někdo neuvědomil, že velká červená tlačítka, ať už umístěná kdekoliv se prostě nemačkají.

Kusy Země letěly vesmírem, mizely do tajemného černého neznáma. Bylo jich přesně šest, ale zřejmě to nebylo vůbec důležité.
Zatímco naše rodná planeta odplouvala, měsíc zůstal stále na svém místě, nepoškozen, nezraněn, ale s hlubokou ránou ve svém jádru.

"Jak dlouho myslíš, že ..."

"Mlč." řekl druhý kosmonaut a posadil se vedle prvního.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama