Reality depresses me. I need to find fantasy worlds and escape in them. - Noel Fielding

Narozeninová revoluce

7. září 2013 v 12:33 | Nikola Marešová |  Autorčiny úvahy
Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak je svět nespravedlivý? Jsem si zcela jistá, že o tom přemýšlíme všichni a často. Život prostě není fér. K nám, k našim příbuzným, k našim kamarádům, prostě úplně ke všem, koho známe i neznáme. Znají to prostě všichni.

Ale už jste se někdy pořádně zamysleli, třeba nad Ježíškem? Já jsem se nad ním zamyslela zrovna včera. Za několik měsíců tady budou Vánoce. Ty jsou nejlepším obdobím pro mnoho z nás. Když konečně překonáme všechen stres z honu na dárky a na kapra, stanou se opravdu krásným svátkem. Ale o to tu vlastně až tak úplně nejde. 24. Prosinec je hlavně den narození jedné důležité osoby. Ano je to Ježíšek. Je zcela jasné, že se tento oslavenec přímo vyžívá v dávaní dárků, všem okolo sebe. Napadlo by vás někdy, že vlastně může být velice smutný? Ne? No přiznám se, že mě to do nedávna taky nenapadlo. Ale když to vezmeme kol a kolem, tak podle mě smutný být prostě musí. Má narozeniny, ale nikdy nikoho nenapadne dát mu dárek, nikdo mu neudělá skutečnou oslavu. Žádné balónky, narozeninová přání či dokonce zahradní párty. Jediný z čeho se může radovat, je štěstí všech ostatních. Což je opravdu pěkné a je to taková krásná jedinečná vlastnost. Po jisté době ho to ovšem musí přestat bavit, no ne?

Teď se tedy konečně dostávám k té narozeninové revoluci a možná i tak trochu vánoční. Rozhodně až letos budu psát dopis Ježíškovi, bude to na zdobném papíře a popřeju mu vše nej, poslala bych i nějaký ten dárek, bohužel netuším kde bydlí.

Narozeninová revoluce, vůbec netuším jestli tušíte, co si pod tímto pojmem představit, a tak vám to už radši vysvětlím. ( Snad budete mít víc porozumění než moje malá sestra, která z toho chytla hysterický záchvat.).
Na narozeniny se těšíme všichni, že? Ano jistě těšíme, hlavně na ty svoje. Ale má nová revoluce to celé změní. Na vaše narozeniny, se budou těšit, úpně všichni!

Nepřijímejte dárky, rozdejte je! Radujte se ze štěstí ostatních, na vlastní narozeniny! Pro čtenáře, kteří tápají uvedu příklad.

Vaše matka má narozeniny, vy jí samozřejmě popřejete jak se sluší a patří a pak od ní dostanete dárek, stejně jako všichni ostatní, jediný kdo nic nedostane bude ona samotná.Tak to bude pokračovat s otcem, vaší sestrou, babičkou ....

Až budete mít narozeniny vy, bude to úplně stejné, sníte svůj narozeninový dort a všem okolo sebe se šťastným úsměvem na tváři rozdáte dárky.

No nebylo by to úžasné!?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama